Dzień Windowsa

Święto Windowsa.

Krótka historia systemu Windows

Dokładnie dziś Microsoft, czyli 24.08.2022 r. świętuje „Dzień Windowsa”. Pierwsza jego wersja powstała 1985 roku i zapisała się w historii jako Windows1, który tak naprawdę był nakładką na MS-DOS. W 1995 roku powstała wersja Windows 95 a w trzy lata później jego udoskonalona wersja Windows 98. Globalnym hitem stał się Windows XP, który światło dzienne ujrzał w 2001 roku.

Kolejną wersją był okryty złą sławą Windows Vista, de facto stał się wpadką Microsoftu. Pod koniec 2009 roku wyszła wersja Windows 7, która również okazała się hitem i zdobyła serca wielu użytkowników – niektórych nawet do dziś, szczególnie użytkowników domowych.

Kolejnymi wersjami był Windows 8 i 8.1 (2012 r.) oraz Windows 10 (2015 r.). Najnowszą odsłoną najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego jest Windows 11, który swoją premierą miał 5 października 2021 roku.

Partner od „Windowsa”

Od wielu już lat współpracujemy z firmą Microsoft (poziom – Gold Partner) pomagając naszym klientom nie tylko wdrażać nowe odsłony systemu operacyjnego aplikowanego na PC, laptopy, czy na inny sprzęt, ale również i Windows w wydaniu serwerowym – czyli systemem operacyjnym przeznaczonym specjalnie dla serwerów.

Jeżeli Twoja organizacja wykorzystuje te systemy w codziennej pracy i nie ma na pokładzie kogoś, kto się nimi dobrze opiekuje, to warto rozważyć powierzenie tego specjalistom. Opieka serwisowa jest jedną z opcji, która gwarantuje szybką reakcję na niespodziewany brak dostępu do systemu. Drugą opcją, którą warto rozważyć, jest stały monitoring całej infrastruktury (systemy operacyjne + sieć), który pozwala wcześniej wykryć i wyeliminować błędy mogące doprowadzić do awarii systemu operacyjnego.

Rozważając współpracę (podpisanie umowy serwisowej) i analizując koszty z tym związane, powinniśmy spojrzeć na to z innej perspektywy i sprawdzić z czystej ciekawości – Ile Twoja organizacja utraciłaby przychodu, gdyby system lub systemy operacyjne przestały pracować choć przez 1 dzień w miesiącu. Jakie z tego tytułu Twoja organizacja mogłaby mieć problemy? – np. w stosunku do swoich kontrahentów czy klientów indywidualnych. Odpowiedź na pewno Cię zaskoczy!

Instalacja, konfiguracja i serwis systemów operacyjnych jest jedną z kluczowych usług, które świadczymy klientom. Zapraszamy do kontaktu i rozmowy o Twoich bieżących problemach z systemami operacyjnymi >>